У наш час хвороби суглобів значно «помолодшали»: якщо раніше ця проблема вважалася характерною лише для літніх людей, то зараз на суглобові болі все частіше скаржаться чоловіки і жінки, які не досягли навіть 40-річного віку. Сьогодні ми поговоримо про здоров'я суглобів – як зберегти його, та яку роль у цій місії грають вітаміни, глюкозамін і хондроїтин.
Обмовимося відразу, що не від усіх хвороб суглобів можна перестрахуватися. Наприклад, ревматоїдний артрит і подагра відносяться до розряду тих суглобових патологій, що не можна запобігти профілактикою. А ось остеоартроз, найпоширенішу причину суглобових болів, цілком можна «відкласти» на деякий час або навіть уникнути повністю, якщо дотримуватися певних правил і способу життя.
Отже, сам по собі будь-який суглоб являє собою місце сходження двох кісток. Завдяки наявності суглобів забезпечується рухливість різних частин тіла – саме в рухливості й полягає головна функція суглобів, для виконання якої їх створила еволюція. Ковзання кісток одна відносно одної забезпечується синовіальною рідиною, мішечок з якою знаходиться між кістками. Ця рідина «гасить» ударні навантаження, а суглобовіхрящі забезпечують додатковий захист кісток.
Чому можуть боліти суглоби
Загальний термін для позначення суглобових болів – артралгія. А виникають артралгії найчастіше тоді, коли «занепадають» суглобові хрящі та синовіальна рідина.
Якщо прошарок із хрящів стоншується, кістки суглоба труться одна об одну, що викликає сильний біль. До того ж, знос хрящової тканини може викликати бурсит (запалення суглобової капсули – бурси). У бурсі є чимало нервових закінчень – ось вони-то за допомогою болю і сигналізують мозку про проблему.
З віком або на тлі деяких захворювань в організмі починає вироблятися менше синовіальної рідини, про що суглоби теж заявляють болем. Також ця рідина може бути «населена» бактеріями, вірусами або токсинами, що теж провокує запалення і набряк бурси.
Серед інших «популярних» причин суглобових болів можна назвати і такі, як:
Похилий вік
Згодом знос хрящової тканини прогресує – цю дегенерацію хрящів позначають терміном остеоартроз. У деяких людей процес протікає дуже повільно, у деяких – швидко. Швидкість розвитку остеоартрозу залежить від спадкової схильності, маси тіла, кількості фізичних навантажень і багатьох інших умов. Але, так чи інакше, ця проблема характерна для кожного третього жителя нашої планети, який досяг 60-річного віку.
Артрит, подагра та вовчак
Артрит – ще один «збірний термін» для безлічі захворювань, що протікають із запаленням суглобів. Окремо варто відзначити ревматоїдний артрит – аутоімунне захворювання. При ревматоїдному артриті власний імунітет йде війною на клітини організму, причому найбільше дістається саме суглобам.
Зазвичай ревматоїдний артрит дебютує у людей 30–60-річного віку (частіше у жінок). Захворювання супроводжується не тільки сильними болями – суглоби при цьому ще й сильно деформуються, викривляються. Процес деформації відбувається дуже швидко – протягом перших двох років захворювання.
Ще одна аутоімунна хвороба, яка ускладнює життя суглобам – вовчак, «популяризований» доктором Хаусом. Імунітет при вовчаку б'є по багатьом органам і системам організму – серцю, ниркам, шкірним покривам, кров'яним клітинам, мозку. Страждають і суглоби – вовчак провокує хронічне запалення суглобової сумки.
Болі при подагрі пов'язані з тим, що в суглобі (зазвичай це великі пальці на ногах) накопичуються кристалики сечової кислоти, які «колють» капсулу суглоба, викликаючи набряки, біль і запалення – на них активується імунна система, що руйнує суглоб.
Інші захворювання
До болів у суглобах можуть приводити різні інфекційні захворювання бактеріальної і вірусної природи. Пам'ятаєте ломоту в суглобах при грипі? Це грипозний вірус, що потрапив до синовіальної рідини, викликав запалення капсул суглобів.
Бактеріальна інфекція кліщовий бореліоз теж викликає суглобовий біль. Борелії, мікроорганізми зі слини кліща, потрапляють до організму людини та атакують суглоби. Все це може в підсумку ускладнитися артритом і навіть ризиком обмеження рухливості.
Крім того, суглобний біль може розвиватися на тлі:
- рахіту;
- фіброміалгії;
- неврологічних захворювань;
- інфекцій кісткової тканини;
- лейкемії, саркоїдозу, раку кістки;
- гіпотиреозу – дефіциту гормонів «щитовидки»;
- хвороби Педжета.
Загалом, якщо суглоби заболіли – потрібно якомога швидше відвідати лікаря та з'ясувати причину болю. Якщо вона полягає в якомусь певному захворюванні, то знайти «спільну мову» з болями можна буде взявши це захворювання під контроль.
А як можна захиститися від найпоширенішого винуватця болів – остеоартрозу – ми зараз розповімо.
Як зробити суглобам добре
Сучасна медицина поки не володіє засобами, які дозволили б відновити суглобовий хрящ раз і назавжди. Зате чудово відомі способи відтягнути в часі початок проблем, пригальмувати їх прогресування, якщо вони вже є, чи навіть повністю уникнути їх, якщо вони ще не почалися. Що для цього потрібно робити?
Контролювати масу тіла
При масі тіла 120 кг кожен крок при ходьбі супроводжується 400-кілограмовим навантаженням на суглоби ніг – зрозуміло, в таких «жорстких» умовах хрящі зношуються та руйнуються дуже швидко. При цьому надлишковий жир ускладнює проникнення до хрящової тканини поживних речовин, що теж не кращим чином відбивається на здоров'ї хрящів.
Не уникати фізичних навантажень
Головне, щоб ці навантаження не були надмірними. Низько- та середньоінтенсівні навантаження для суглобів корисні, оскільки зміцнюють м'язи і покращують кровообіг. За рахунок цього суглобова капсула краще забезпечується кров'ю, а хрящі отримують більше поживних речовин.
А ось навантаження високої інтенсивності «вбивають» суглоби. Мікротравми, що виникають в результаті надмірних навантажень, призводять до розвитку процесів дегенерації у хрящах. Тому адепти професійного спорту дуже рідко мають здорові суглоби.
Правильно харчуватися
Нормальна робота опорно-рухового апарату неможлива без збалансованого харчування. У раціоні обов'язково повинні бути присутніми свіжі овочі, фрукти та зелень. Дуже корисним для суглобів є желатин тваринного походження – похідне колагену, без якого знижуються міцність та еластичність суглобових хрящів. Желатин можна отримувати з желе, заливних, холодцю (правда, дуже налягати на холодець не рекомендується людям, у яких підвищений «поганий» холестерин).
В утворенні хрящової тканини та забезпеченні її нормального стану одну з найважливіших ролей відіграє сірка. Її можна отримувати з біологічно активних добавок, а також із продуктів – яєць, цибулі, часнику, капусти, ріпи.
До речі, для здоров'я суглобів і кісток потрібно вживати не тільки правильну їжу, але і правильні напої. Наприклад, варто відмовитися від солодкої газованої води, бо від неї у крові збільшується рівень фосфору, що в свою чергу призводить до зниження рівня кальцію.
"Добирати" необхідні речовини з біологічно активних добавок і вітамінно-мінеральних комплексів.
Натуральні капсули Dartokamin (Дартокамін) зміцнюють і відновлюють суглоби. Підібрані інгредієнти допомагають усунути запальний процес, поліпшити кровообіг та інші обмінні процеси, зокрема й вироблення синовіальної рідини. Препарат буде ефективно справлятися з проявами ревматизму та остеопорозу. Він комплексно впливає на організм, покращуючи його стан. Ефективність поєднується з безпекою і відсутністю побічних ефектів.
Під час боротьби з такими хворобами, як ревматизм, артрит, остеопороз або артроз, відбувається усунення присутніх запальних процесів і нормалізується стан пошкоджених тканин. Активні компоненти виробляють регенерацію, після чого прибирається деструкція і деформація хрящових тканин. Крім основного свого завдання, продукт дає змогу поліпшити й інші обмінні процеси організму, зокрема кровообіг. Також відбувається додаткове очищення і тонізація.
Dartokamin - це капсули для здоров'я суглобів. Використовуючи такий продукт, ви зможете залучити відразу всі необхідні процеси та тканини. Тільки так можна позбутися навіть найсерйозніших захворювань, або перетирання хрящових тканин. А накопичувальний ефект зберігатиме результат і після закінчення курсу.
Щоб суглоби сказали вам спасибі, постарайтеся по можливості слідувати і таким рекомендаціям:
- киньте курити або хоча б мінімізуйте кількість сигарет, які викурюєте за день (це ж стосується і вживання алкоголю, який ускладнює засвоєння кальцію);
- вибирайте максимально зручне взуття для постійного носіння;
- приділіть особливу увагу облаштуванню робочого місця: якщо у вас «сидяча» робота – крісло повинно бути зручним та ергономічним, а поверхня столу розташована так, щоб вам не доводилося сутулитися. Час від часу відривайтеся від праці та робіть невелику розминку;
- пийте більше чистої негазованої води;
- якщо ви жінка і за віком наближаєтеся до менопаузи – не полінуйтеся попросити свого гінеколога призначити вам замісну терапію естрогенами. Це буде дієвою профілактикою остеоартрозу, остеопорозу та багатьох інших неприємних станів, які супроводжують зміни гормонального фону.
Бережіть своє здоров'я і здоров'я ваших близьких!
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Користувацькі характеристики | |
Кількість в упаковці | 100 шт. |
Склад | Натуральний |
Форма випуску | Капсули |
- Ціна: 980 ₴